Naujienos

BKU „Vilniaus taupomoji kasa“ indėlininkai raginami atsiimti apdraustas lėšas

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ (toliau – Įmonė) informuoja, kad BKU „Vilniaus taupomoji kasa“ indėlininkai, kuriems priklauso draudimo išmokos ir jų dar neatsiėmė, suskubtų tą padaryti kol nesibaigė 5 metų terminas. Šiuo metu dėl draudimo išmokų į Įmonę dar nėra kreipęsi 649 asmenys, kurių draudimo išmokų bendra suma sudaro 82 446 eurų.

„Vilniaus taupomoji kasa“ indėlininkams draudimo išmokos bus mokamos iki 2019 m. sausio 17 d. Indėlininkams neatsiėmus jiems priklausančių draudimo išmokų, jos nebebus toliau mokamos. Įmonė ragina „Vilniaus taupomoji kasa“ indėlininkus dėl jiems priklausančių draudimo išmokų, kreiptis į Danske Bank A/S Lietuvos filialą, prieš atvykstant pasiskambinus telefonu 1636 ir susitarus dėl susitikimo. Atvykus į Danske Bank A/S Lietuvos filialą dėl draudimo išmokos atsiėmimo, indėlininkai privalo turėti galiojantį indėlininko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą (jei dėl išmokos kreipiasi indėlininko įgaliotas asmuo) ar paveldėjimo dokumentus (jei kreipiasi paveldėtojai).

Įmonė jau yra išmokėjusi virš 64 mln. eurų daugiau nei 5 tūkst. šios bankrutavusios kredito unijos indėlininkų. „Vilniaus taupomoji kasa“ draudžiamasis įvykis įvyko 2014 m. sausio 17 d. Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nuostatos numato, kad indėlininko teisė į indėlių draudimo išmoką galioja 5 metus nuo indėlių draudžiamojo įvykio dienos.

Daugiau informacijos apie draudimo išmokų išmokėjimo tvarką galite rasti: http://iidraudimas.lt arba kreiptis į Įmonę adresu Algirdo g. 31, Vilnius, el. paštu idf@idf.lt arba telefonu (8 5) 213 5657.

 

Apie VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“

 

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ įsteigta 1996 m. Įmonė įkurta 1996 metais, nuo to laiko Lietuvoje pradėjo veikti indėlių draudimo sistema, kuri draudė gyventojų indėlius bankuose. Nuo 2002 metų vidurio indėlių draudimo sistema apėmė fizinių ir juridinių asmenų indėlius, laikomus bankuose ir kredito unijose. Tais pačiais 2002 metais Įmonė pradėjo drausti finansų įstaigų įsipareigojimus investuotojams. Šiuo metu draudimo išmokos jau bus išmokėtos 17 kredito įstaigų indėlininkams ir 1 finansų įstaigos investuotojams, paskelbus šių įstaigų nemokumą. 15 iš 17 kredito įstaigų nemokumas buvo paskelbtas 2011-2018 metais.